MRF Turinio bankas MRF Turinio bankas
Prisijungti
Pagrindinis
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Privatumo politika DUK
Regioninės žiniasklaidos projektai • 2026.03.25 11:06

Šaudymo varžybomis paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Anykštos redakcija
Anykštos redakcija

Turinį įkėlė

Šaudymo varžybomis paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną
Your browser does not support the audio element.

Aukštaitijos profesinio rengimo centro Anykščių filialo šaudykloje vasario 13-ąją vyko tradicinės šaudymo varžybos, skirtos paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Į varžybas atvyko 14 komandų, 42 dalyviai iš Anykščių, Molėtų ir Ukmergės rajonų.

Paminėjęs Vasario 16-osios svarbą valstybės gyvenime, pasidžiaugęs dalyvių gausa, šaulius sveikino ir taiklių šūvių linkėjo Aukštaitijos profesinio rengimo centro direktorius Vladas Pusvaškis.
Pakalbintas direktorius pasidžiaugė, kad Anykščių šaudykla atitinka visus reikalavimus, joje yra bazė ruošti apsaugos darbuotojus. „Apsaugos darbuotojus kol kas mes ruošiame vieninteliai šalyje. Kasmet jų paruošiame dvi dešimtis, – pasidžiaugė modernia ir šilta šaudykla direktorius V. Pusvaškis. – Pernai šaudyklą kompiuterizavome, po šūvio kompiuterio ekrane galima matyti, pataikė šaulys ar ne“.
Pasak mokyklos Anykščių filialo vadovo Stasio Skebo, šaudykloje treniruojasi ne tik būsimi apsaugininkai. Ji populiari tarp moksleivių, veikia šaudymo būrelis, kurio dalyviai, be abejonės, ruošiasi būti šalies gynėjais.
Kurti savo kraštą ir Lietuvą kasdien – darbu, atsakomybe, bendruomenišku pilietiškumu – kvietė svečias, Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys.

Varžybose dalyvavo dvi Anykščių policijos komisariato komandos. Moterų policininkių komanda iškovojo trečiąją vietą.
Anykščių rajono savivaldybės komandoje Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Inga Eidrigevičienė šaudė pirmą kartą ir džiaugėsi pataikiusi į dešimtuką. Ji moterų reitinge liko antra.
Šaudykloje įrengti kompiuteriai, tad po šūvio iš karto šaulys ir teisėjai mato rezultatą.

„Šiandien susirinkome varžytis, parodyti taiklumą, susitelkimą, sportinį azartą. Bet šios savybės svarbios ne tik čia. Susitelkimas, disciplina, atsakomybė – tai vertybės, kurios stiprina mūsų bendruomenę ir valstybę, – pastebėjo S. Žvinys. – Valstybė stiprėja tada, kai joje daugiau bendrystės negu abejingumo, daugiau susitelkimo negu išsisklaidymo, ir daugiau tikėjimo negu nusivylimo. Vasario 16-oji primena: mūsų stiprybė vienybėje. Mūsų jėga – gebėjime susitarti. Mūsų ateitis – mūsų pačių rankose.“
Anykščių policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Valdas Palionis priminė, kad šaudymo varžybos šioje mokslo įstaigoje vyksta jau trys dešimtmečiai, tačiau anksčiau jas su mokyklos šeimininkais organizuodavo policijos komisariatas, o dabar jau trečiosios vyksta organizuojant Aukštaitijos profesiniam centrui.
„Džiugu, kad į varžybas atvažiuoja aplinkinių rajonų komandos“ – sakė V. Palionis.
Su varžybų taisyklėmis supažindino teisėjas, šaudymo varžybų vadovas Artūras Ramoška ir pirmoji Anykščių savivaldybės administracijos komanda išsirikiavo ugnies linijoje.

Šaudykloje įrengti kompiuteriai, tad po šūvio iš karto šaulys ir teisėjai mato rezultatą.Trys komandos dalyviai į už 25 metrų esančius taikinius šaudė po du bandomuosius ir penkis įskaitinius šūvius paprastu, su optiniu taikikliu šautuvais ir pistoletu. Visą pusdienį šaudykloje aidėjo šūviai, kol buvo išaiškinti taikliausi.
Trys šauliai, pasiekę geriausią rezultatą, Lietuvos kariuomenės Anykščių 505 pėstininkų kuopos savanoriai Ignas Gadliauskas, Gintaras Matukaitis ir Anykščių savivaldybės pirmosios komandos šaulys Almantas Žvirblis susirungė dar kartą. Absoliučiai taikliausiu šių varžybų šauliu tapo A. Žvirblis, beje, keturi dešimtmečiai esantis medžiotoju.
Pirmąją vietą iškovojo Anykščių šaulių kuopos pirmoji komanda (Dainius Pilka, Arūnas Miežis, Sigitas Andriuškevičius), antrąją – Anykščių 505 pėstininkų kuopos kariai (Gintaras Matukaitis, Osvaldas Andrikonis ir Ignas Gadliauskas), trečiąją – Anykščių rajono policijos komisariato antroji komanda (Daiva Čerškuvienė, Aušra Čepokienė ir Lidija Zlatkuvienė).

Varžybų dalyviams apdovanojimus teikė Aukštaitijos profesinio rengimo direktorius Vladas Pusvaškis (pirmas iš dešinės) ir Anykščių filialo vadovas Stasys Skebas.

Tarp moterų taikliausia buvo Aukštaitijos profesinio rengimo centro Anykščių filialo komandos „Adatėlė“, iškovojusios 5 – ąją vietą, narė Jurga Žemaitienė.
Ugnies linijoje taiklumu pasižymėjo mūsų olimpietės, slidininkės, šiomis dienomis Lietuvos garbę Milano ir Kortinos olimpinėse žaidynėse ginančios Eglės Savickaitės sesuo Viktorija.
Į varžybų dalyvių apdovanojimą atvyko ir Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.

Autorius: Jonas JUNEVIČIUS

Turinio šaltinis

Kopijuoti, platinti ar skelbti šį turinį be autoriaus raštiško sutikimo draudžiama

Panašūs įrašai

2026-03-26

Kultūros premija – kunigui Robertui Gedvydui Skrinskui: įvertinta atkakli kova už Šėtos krašto paveldą

Kultūros premija – kunigui Robertui Gedvydui Skrinskui: įvertinta atkakli kova už Šėtos krašto paveldą
2026-03-26

Baltistui Vincui (Konstantinui) Urbučiui – 100 metų

Baltistui Vincui (Konstantinui) Urbučiui – 100 metų
2026-03-26

Biržuvėnų dvaras – gyvas ir patrauklus kultūros objektas

Biržuvėnų dvaras – gyvas ir patrauklus kultūros objektas
2026-03-26

Buvusios studentės – apie mokslus Plinkšių dvare

Buvusios studentės – apie mokslus Plinkšių dvare
2026-03-26

„Vilties erdvės“ globotiniai į frontą išsiuntė jau pusę šimto tinklų

„Vilties erdvės“ globotiniai į frontą išsiuntė jau pusę šimto tinklų
Dalintis straipsniu
Šaudymo varžybomis paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną