MRF Turinio bankas MRF Turinio bankas
Prisijungti
Pagrindinis
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Privatumo politika DUK
Regioninės žiniasklaidos projektai • 2025.10.08 08:50

Į Traupio botanikos sodą atvežtas akmuo, įamžinsiantis jo įkūrėją

Anykštos redakcija
Anykštos redakcija

Turinį įkėlė

Į Traupio botanikos sodą atvežtas akmuo, įamžinsiantis jo įkūrėją
Your browser does not support the audio element.

Į Traupio botanikos sodą liepos 10-ąją, ketvirtadienį, buvo atgabentas akmuo – būsimas paminklas šio sodo įkūrėjui, buvusiam rajono vadovui, Sigučiui Obelevičiui, atminti.

Anykščių rajono savivaldybės vicemeras Dainius Žiogelis, kuris organizavo šio akmens atgabenimą, sakė, jog akmuo sveria apie penkiolika tonų, o jam rasti vietą nebuvo paprasta.
„Akmuo stovėjo ūkininko Rimanto Riboko laukuose – dar kolūkio laikais jis ten buvo atvežtas ir pakelėj pastatytas. Ūkininkas jį atidavė, traupietis ūkininkas Tomas Baravykas organizavo atvežimą, o Teodoras Bitinas (UAB „Anykščių energetinė statyba“ direktorius – red. past.) davė „kranistą“. Taip nuo ryto iki pietų jis buvo pastatytas. Paruošiamuosius darbus padarė seniūnija. Didžiausia problema, kad toje vietoje visur yra kabeliai, elektra ir vandentiekis. Akmenį reikėjo labai tiksliai padėti, kad visos zonos būtų apsaugotos. Toks sprendimas buvo – įamžinti akmeniu – ir jis čia stovės visą likusį gyvenimą“, – pasakojo D. Žiogelis.
Vicemeras sakė, kad šiuo metu Anykščių rajono savivaldybės vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė rūpinasi užrašu, kurį šalia akmens planuojama pastatyti iki S. Obelevičiaus mirties metinių – rugpjūčio 11-osios.
Traupio botanikos sodas, kuris paskutiniame liepos mėnesio Anykščių rajono tarybos posėdyje turėtų būti pervadintas Sigučio Obelevičiaus sodo vardu, buvo įkurtas 1989 metais. S. Obelevičius vienas sukaupė per 12 tūkst. augalų rūšių, puoselėjo sodą. Beveik prieš metus mirus jo šeimininkui, botanikos sodas perduotas Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro globon.

Praėjusiais metais miręs gamtininkas Sigutis Obelevičius Traupio botanikos sodą puoselėjo 35 metus.

Autorius: ANYKŠTA

Turinio šaltinis

Kopijuoti, platinti ar skelbti šį turinį be autoriaus raštiško sutikimo draudžiama

Panašūs įrašai

2026-03-26

Kultūros premija – kunigui Robertui Gedvydui Skrinskui: įvertinta atkakli kova už Šėtos krašto paveldą

Kultūros premija – kunigui Robertui Gedvydui Skrinskui: įvertinta atkakli kova už Šėtos krašto paveldą
2026-03-26

Baltistui Vincui (Konstantinui) Urbučiui – 100 metų

Baltistui Vincui (Konstantinui) Urbučiui – 100 metų
2026-03-26

Biržuvėnų dvaras – gyvas ir patrauklus kultūros objektas

Biržuvėnų dvaras – gyvas ir patrauklus kultūros objektas
2026-03-26

Buvusios studentės – apie mokslus Plinkšių dvare

Buvusios studentės – apie mokslus Plinkšių dvare
2026-03-26

„Vilties erdvės“ globotiniai į frontą išsiuntė jau pusę šimto tinklų

„Vilties erdvės“ globotiniai į frontą išsiuntė jau pusę šimto tinklų
Dalintis straipsniu
Į Traupio botanikos sodą atvežtas akmuo, įamžinsiantis jo įkūrėją